Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytopený byt sousedů

Dobrý den, poprosila bych o radu, včera jsme vytopili sousedy sprchovým koutem, došlo k netěsnosti ve spojení- sprchová vana a obklady na zdi, prostě se ta vanička jakoby propadla, a došlo k zatečení vody pod tu vaničku a následně jsme vytopili sousedy pod námi. A teď ten dotaz, kdo je odpovědný za škodu, my nebo vlastník bytu (byt máme pronajatý) který provedl rekonstrukci koupelny? Myslím že to není naše vina že se ta vanička propadla, bylo to asi špatně udělané(podomácku), snad ta rekonstrukce nebyla ani zkolaudovná. Předem děkuji za Vaše odpovědi

nejsem si jistá, ale rekonstrukce koupelny se snad kolaudovat nemusí - pokud ano, tak se omlouvám za chybu.
Pokud máte pojištění bytu, tak to nahlaste na pojišťovnu a řešte to s ní
Za škodu můžete vy, jelikož tam bydlíte vy. Co se týče toho, jestli byla rekonstrukce udělaná špatně, tak to by bylo jen na soudu a znaleckých posudcích, což si myslím, že za to nestojí (roky tahanic, peníze za posudky, právníky,...)

Obvykle sa taketo udalosti riesia tak,ze vytopeny sused vypise tlacivo do poistovne,kde mu potvrdite vznik skody vytopenim a poistovna skodu preplati z poistky majitela bytu,ktory skodu sposobil,vinnik nic nehradi zo svojho vrecka priamo,poskodeny dostane peniaze od poistovne a pokial su ludia rozumni,tym veskera zalezitost konci