Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové právo - podle které země se řídí???

Dobrý den, potřeboval bych se poradit, podle čeho se řídí internetové právo. V případě, že někdo poskytuje placenou službu přes internet a to v mezinárodním rozsahu, nikoliv pouze ČR, podle kterého práva se bude tato služba řídit.

- Podle práva, kde je registrovaná firma, která službu poskytuje?
- Podle práva, kde má daná firma umístěny servery na kterých je provozován hosting dané stránky?
- Či podle práva, kde se nachází uživatel, který službu používá?

Opravdu si nevím rady, jsem student IT VŠ a na dlouhé porady s právníkem nemám. Předem děkuji za odpověď.

Nejsem sice právník ale já bych ti doporučil asi takto, svou službu zpřístupnit jen členským zemím EU a provozovat službu podle jejích práv. Ony se tyto věci vztahují na to, kde se uživatel nachází. Nemůžeš například Američanům nabízet službu s českými podmínkami.