Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nehoda v autoškole

Zdravím,
snad to můžu napsat sem no.
Prej když budu mít v autoškole nehodu, způsobenou mou vinou, tak za to dostanu rok zákazu řízení a 300h. prospěšných prací, protože jsem studen a nevydělávám peníze. Myslím nehody ve stylu nepozornost, zapomenutí podívat se do zrcádka... klasické chyby začátečníka.
Je to pravda nebo lež? Pak se vůbec bojím v autoškole sednout do auta a nastartovat, pokud by to tak bylo ... :)
Díky za odpovědi )

Bojte se ještě víc. Toto je výňatek ze stanoviska analytického a legislativního odboru Nejvyššího státního zastupitelství.

za tr. činy v dopravě, zaviněné žákem nebo také spoluzaviněné učitelem autoškoly v průběhu výcviku žáka autoškoly v řízení motorového vozidla, skládání zkoušky z řízení motorového vozidla, přípravy k přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel nebo skládání zkoušky v rámci tohoto přezkoušení, je tento žák autoškoly, jako řidič motorového vozidla a účastník provozu na pozemní komunikaci, zásadně trestně odpovědný,

48/2009-160-AS/1

Vyber si autoškolu ne podle nejnižší ceny, ale hlavně podle referencí přátel a příbuzných. Pokud nebudeš chtít vyloženě schválně nabourat, nic by se nemělo stát. Neboj, instruktor si bude auto hlídat..on by z toho měl problém minimálně u šéfa. Hlavně se nepřeceňuj, jeď tolik, na kolik stačíš. Nikdo tě nezabije, když první hodiny pojedeš jako šnek. A nenech se vyprovokovat troubícíma a blikajícíma řidičema za tebou, oni taky jednou začínali, akorát na to asi zapomněli...

Já už jízdy měl, autoškola je to myslím nejkvalitnější, co se dá ve Zlíně sehnat. ALe jde práve o instruktora, ten pořád v autě straší o těchto věcech jako 300h. prospěšných prací a tak, což já si nedokážu představit, co bych dělal.