Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta

Dobrý den jsem student a zároveň podnikám. Neudělal jsem maturitní zkoušku z matematiky a proto v záři jdu k opravnému termínu. Po prázdninách bych se chtěl ještě přihlásit na nějaký učební obor. Budu mít nárok na status studenta nebo musím jít na VS jak jsem se dočetl na internetu.

Můj věk je 26 let. Cituji co se píše v zákoně: "U opravných termínů (maturita, absolutorium) je student považován za nezaopatřené dítě do 31.8. U náhradního termínu, kde student ze zdravotních důvodů nevykonal zkoušku v řádném termínu, trvá status studenta až do dne vykonání zkoušky. Pozor, pokud celý kalendářní měsíc vykonáváte výdělečnou činnost nebo jste vedeni na úřadu práce (případně kombinace obojího), pak toto pravidlo neplatí - výjimkou je případ, kdy se v témže roce stanete studentem vysoké školy (přesné znění § 13 a 14 zákona 117/1195 v platném znění). Můj případ: Podnikám při studiu. Neudělal jsem maturitu z matiky a v září jdu k opravné zkoušce. Po prázdninách bych se chtěl ještě přihlásit na nějaký učňák. Nebudu si muset platit zdravotní pojištění? Je to vlastně ten stejný případ jako zde, s tím rozdílem že nepůjdu na VŠ , ale na učňák. "výjimkou je případ, kdy se v témže roce stanete studentem vysoké školy"