Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzor formuláře pro žádost o přeložení zkoušky na zbrojní průkaz

Ahoj,

chci si nechat přeložit zkoušky na zbroják mimo své trvalé bydliště. Zaměstnání a spolubydlení jsou myslím legitimní důvody.
Dle stránek www.mvcr.cz můžu takovou žádost podat i písemně, tedy nemusel bych nikam jezdit. Píšou tam, že to nedoporučují, neb může dojít k nedorozuměním a prodloužení vydání zbrojního průkazu. To jsem ale ochotný risknout. Schvaluje se to prý na základě doložených dokumentů, které si vyžádají, takže nevím co vše přiložit.

Také nikde nemůžu najít vzor, jak by taková žádost měla vypadat.

Pravděpodobně bude nejlepší se alespoň telefonicky obrátit na příslušný útvar kam spadám a vše si od nich zjistit, ale kdyby s tím měl někdo zkušenost, tak by to bylo bezva.

loading...

Asi by si mal napísať norm. žiadosť. V prílohe je vzor (písaný mnou) - v sj (stači si to preložiť, ak by si s tím mal problém tak ti preložím vpohode aj ja -zadarmo ;-) ). Prilož to čo si potreboval pri vybavení žiadosti o zp [ak medzi to patrí aj op, rodný list a podobné dokumenty - tak zašli (najlepšie notárom overenú) kópiu].

EDIT: Nešlo mi to nahrať sem tak som to hodil na uloz.to (ziadost-docx)

Hehe, díky, což o to, já bych samozřejmě nějakou žádost byl schopen vymyslet, myslel jsem jestli k tomu není nějaká standardizovaná žádost. Právěže k tomu žádné dokumenty nemám, neb nevím co budou vyžadovat. Dle zákona je důvodem k přeložení zkoušky zaměstnání v jiném městě, bydlení, etc, což oboje v pohodě splňuju, ale nevím nakolik je průkazná třeba jen kopie pracovní smlouvy. Asi si tam zítra zavolám a zeptám se, to bude nejjednodušší.

Každopádně díky!

no, problém je ten, že nájemní smlouvu nemám, ale dle zákona je důvodem i práce, takže pracovní smlouvu z místa mimo bydliště můžu doložit. Tohle je jen žádost o přeložení zkoušky, žádné dokumenty k tomu ještě nemám, ty získám až po zkoušce (osvědčení o odborné způsobilosti, pak si musím vyběhat zdravotní způsobilost, vyfotit se.... děs)
Tzn. můžu doložit max tu prac. smlouvu. Zítra tam brnku a hodím sem výsledek.

Volal jsem na PČR, dle místa bydliště a tak jak jsme si mysleli, by to mělo být v pohodě.
Tedy vlastní žádost o přeložení, trochu překopu od Tebe ten vzor a pak standardní formulář na žádost o zkoušku odborné způsobilosti a přiložím kopii pracovní smlouvy, kvůli doložení důvodu o přeložení zkoušky.

Takže paráda a značka ideál

Zkouška je v procesu, resp to visí na tom, zajít na poštu a podat přihlášku, dokumenty už jsem všechny sehnal a mám je u sebe.

Co se týká nákupky a přihlášením zbraně, obávám se, že to je potřeba dělat v místě bydliště. Když si k tomu představí člověk to časové omezení na registraci tak je to skoro na riskování nedovoleného ozbrojování :-/