Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem informace na etiketě

Dobrý den, dokázal by jste někdo poradit, jaké náležitosti musí být napsány na etiketě mnou vyráběného zboží?
Jedná se o bylinky, které jsou určeny ke zkrmu pro drobné zvířectvo, nikoliv o lidskou potravinu.
Když se rozhlédnu po ostatních podobných výrobcích, na každém je trochu něco jiného. A nerada bych měla posléze problémy se zákonem, kvůli tomu, že jsem vynechala nějakou informaci.
Děkuji.

Zloženie, stopové látky, nie je vhodné k spotrebe pre ľudí (nevedel som to krajšie sformulovať), určenie pre aké zviera, gramáž, výrobca, distribútor, názov, podnázov (myslím napr. Bylinné krmivo pre drobnú zver), EAN (ak sa bude predávať v obchodoch), nápis: zabráňte styku plastového obalu (ak je plastový, ak nie tak papierový alebo len obal) s deťmi alebo zvieratami. Dúfam, že som nič nezabudol.

Děkuji za odpověď. Zaskočily mě stopové prvky. Přece v případě, že se jedná o jednodruhovou bylinku, je jasné, jaké látky obsahuje. To musím na obal vypisovat, že například kopřiva obsahuje železo, hořčík..apod? Nebo se jedná o případ, kdy ke kopřivě - jako výrobce - něco přidám?

Pokial to sluzi ako potravina pre zver,treba hlavne deklarovat nevhodnost pre konzumaciu pre cloveka,deklarovat mnozstvo cudzich primesi a pokial to bude sluzit ako krmivo pre hospodarske zvierata vyuzivane na chov pre potravinarske ucely,tak treba deklarovat obsah vsetkych prvkov,ktore su sledovane statnou veterinarnou spravou z hladiska potravinovej bezpecnosti -blizsie podrobne info poskytne oblastny hygienik alebo oblastna veterinarna sprava aleo zodpovedajuca institucia,ktora je v CR....

ok, už je mi to jasné.
Je to na zkrm pro drobné hlodavce, býložravé plazy, nebo drobné ptactvo v hobbychovech. Žádná hospodářská zvířata.

A ještě jeden dotaz. Datum minimální trvanlivosti si stanovuji sama, dle svého uvážení, nebo jsou pro to také nějaká pravidla, omezení?

no vzhledem k tomu, že se jedná o sušené bylinky, musí být v prodyšném obalu, aby se ze zbytkové vlhkosti zabránilo plísním.
Což bohužel jde ruku v ruce se ztrátou vůně. Takže to by mohlo být "znehodnocení". Ale s tím asi nic neudělám a v datu spotřeby to asi stejně nezohledním, protože ztráta vůně se projeví už po několika týdnech.