Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Standartní doba studia na vysoké škole

Dobrý den. Předem se omlouvám, že jsem asi vložil dotaz do nesprávné kategorie, ale nevím, kam jinam bych ho měl vložit.

Mám dotaz, který se týká vysokých škol. Uvažuji o studiu dvou vysokých škol (soukromou a veřejnou). Dejme tomu, že bych po roce ukončil studium na soukromé vysoké škole. Zajímalo by mě, zda se mi zkrátí standartní doba studia 5+1 o ten jeden rok, jako to je u veřejných vysokých škol, nebo soukromá vysoká škola nemá na standartní dobu studia vliv?

Předem děkuji za odpověď.

Pokud je studuješ souběžně, tak pro krácení není důvod.

Začneš 1. ročník na dvou školách, po roce se na jednu z nich vykašleš, v druhé normálně pokračuješ. Z hlediska té druhé jsi nic neporušil, nestuduješ rok navíc.

Pokud by tomu bylo jinak, představ si, že začneš studovat dvě státní školy (magisterské studium) zároveň. To bys je musel stihnout za 3 roky. 5+1=2*3 :-)