Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dědictví

Dobrý den,

před dvěma roky jsem zdědila po babičce dům,který nikdo neobývá,nyní se budu vdávat a přítel má dvě již dospělé dcery z prvního manželství.Pokud v manželství dům prodám budou mít v případě jeho smrti jeho dcery nárok na tyto peníze? Děkuji za odpověď E.Ch.

Pokial nadobudneš majetok pred svadbou,tak je to vylučne Tvoj majetok,nie spoločny majetok Tvoj a Tvojho nastavajuceho manžela a jeho deti.....pokial si ten majetok predaš,peniaze budu len Tvoje bez ohladu na to,čito predaš pred alebo po svadbe,takto nadobudnuty majetok sa nestane majetkom obidvoch manželov,to by sa stal len v pripade,že by k zdedeniu/nadobudnutiu došlo až počas manželstva a až vtedy by si mohli robit nejake dedičske naroky deti Tvojho nastavajuceho manžela,v Tvojom pripade by mali narok jedine v pripade,že ich Ty osobne nejako zahrnieš do platne spisanej zavete