Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV aneténa v panelovém domě

Dobrý den,
byl sem poslán tady a chci se zeptat, kdo nějak zajišťuje chod antény v panelovém domě, nebo spíš jde o to, že pár týdnů zpět mi jely všechny programy na settopboxu bez problému, ale potom z ničeho nic programy jako Fanda, Smíchov, Telka a ještě nějaké prostě ztmizly a místo nich se naladilo asi dalších 15 programů ale polských, kde bude problém? A kabelovku nemám, je to prostě jen settopbox. Díky za odpověď.

Pokial je to terestrial a antena je spolocna tak nikto vacsinou.
Problem moze byt v natoceni anteny alebo preladeni frekvencii. Teoreticky moze sit aj o rusenie na rovnakych frekvenciach na z polskej strany.
Otazka je, co tu robime s tymto na pravnej poradni?
Aha pozeram, ze Kurt odporucil, aby ste sli sem. Dost nelogicke. (fleg)

kdo nějak zajišťuje chod antény v panelovém domě

Chápu správně, že jde o společnou anténu? Pokud ne, pak se omlouvám, špatně jsem to pochipil.
Pokud jde skutečně o STA, pak odpověď na vaši otázku je: Společenství vlastníků, případně bytové družstvo.

To nie je tak celkom pravda, v niektorych barakoch, kde mam net spolocne rozvody robili ludia sukromne a pravne nie su nikoho a nema s tym nic spolocne nikto z menovanych.
Navyse u nas najcastejsi sposob je, ze neexistuej ani druzstvo, ani spolocenstvo a ze su len jednotlivi majitelia bytovych jednotiek a o cely komplex sa stara spravcovska spolocnost a tam (aspon u nas nie) nie je spolocny antenny rozvod zadefinovany, takze sa on ani nikto nestara.
O novych mestskych najomnych bytoch je to rovnako, mesto neposkytuje spolocne antenne rozvody a vsade, kde si tahane su robene svojpomocne najomnikmi. Drviva vacsia ludi ma aj tak satelit.

U nás právě často Společenství existuje, protože mu náleží poměrně důležité funkce při správě domů - např.:

(1) Společenství je oprávněno činit právní úkony, především uzavírat
smlouvy ve věcech předmětu své činnosti podle tohoto zákona, zejména k

a) zajištění dodávky služeb spojených s užíváním jednotek,

b) pojištění domu,

c) nájmu v případech nájmu společných částí domu a dále k nájmu
jednotek ve spoluvlastnictví všech vlastníků jednotek.