Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Živnostenský list

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli musím vlastnit živnostenský list, pokud chci vykonávat jednoduchý přivýdělek přes inzerát a to sestavování PC. Ještě bych měl podotknout že plnoletosti dosáhnu za tři měsíce. Děkuji

Měl by mít §4. S tím může kompletovat elektrotechnická zařízení, ale nesmí je uvádět do provozu (alespoň oficiálně). Takže oficiálně si ten počítač strčí do zásuvky a tím pádem ozkouší, zákazník sám. Zdroj může opravit jen výměnou, lézt do něj nesmí (opět oficiálně, tedy ani si to účtovat do faktury).
Právě na tohle jsem se nedávno ptal školitele, když jsem byl na přezkoušení vyhlášky 50. A byl tam s náma právě jeden borec, co to musel absolvovat (ač neměl elektro vzdělání), aby mohl cpát přístroje do rozvaděčů, ale pouze bez přivedení napájení. Zapojit napájení a uvést to do provozu mohl jen člověk s §6.