Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utopená pračka

Ahoj, dobrý den.

Potřeboval bych radu ohledně utopené pračky.
Bydlíme v podnájmu a přípojku na pračku, tedy i pračku - funglovku za skoro 10 000, máme ve sklepě domu. Ten byl při povodních z části zatopen a pračku to znehodnotilo (nepoužitelná, neopravitelná).
Nájemce má pojištěnou jen nemovitost. Mám se hádat o náhradu škody nebo jsem v piheli?

Děkuji

S kym sa chceš hadat o nahradu škody ?Podnajom nieje Tvoj,pračka je Tvoja,nie toho,kto poskytuje podnajom,on ma svoj majetok riadne poisteny,Ty pravdepodobne nie,prečo by on mal niest nasledky toho,že si utrpel/utrpela škodu,ktoru on nijako nezavinil a ani jej zavineniu nemohol nijako zabranit...

Ano,v podstate maš pravdu v tom,že Vas mohol dopredu upozornit,že dotyčny barak leži v nejakom zaplavovom pasme a pod.,a doporučit Vam poistenie zariadenia,ktore si do podnajmu prinesiete,dnes sa to u každej rozumnej poistovne da,ale bohužial,v tomto konkretnom pripade nemožete napr. po prenajimatelovi požadovat nahradu škody,rovnako ako on nemože žiadat napr. po Vas nejake odškodne,pokial by on mal tiež niečo uložene v dotyčnej pivnici a prehlasil by,že ste videli že je to zatopene a mali ste to povynašat niekde do bezpečia von....možete sa ovšem informovat na miestnom urade,či nahodou neposkytovali nejake paušalne finančne nahrady v suvislosti so zaplavami a či na taketo niečo nemate narok a čo by aspon nejako vykompenzovalo vzniknute škody....