Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se starší dámou.

Zdravím. Je mi teprve 14 a mám velký problém. Bydlím u táty za Prahou a moje mamka bydlí se svým novým manželem a dvoumi dětmi (2 roky a 1 týden) v domě, který patří právě maminčinýmu manželovi. Je tu ale starší paní- manželova babička, která je zřejmě senilní a všem zde psychicky ubližuje. Ani mamky manželovo matka, ani on sám jsou neschopni tuto situaci řešit. Tato paní bydlí tedy v přízemí a my v celém prvním patře. Tato paní nemá nohu, a ze začátku, když se sem mamka i s manželem přestěhovali byla normální. Normálně sme s ní vycházeli, povídali si s ní a chodili k ní dolů. Ale jednoho dne se prostě zamkla a od té doby nám nadává, kope do topení, vrže židlí, což pro děti není dobré(např. když spí a ona v 22:00 začne mlátit do topení). Mamka je z toho na nervy. Máme spousta fotografických důkazů, máme natočená videa a jsou zde zavedené už i kamery. Trvá to tři roky a mamka už je zoufalá. Nemůžu jí takhle vidět. Je mi z toho zle a smutno.. Proto se Vás ptám. Ještě bych dodal, že to šlo i k nějaké paní, která to řešila. Byli tu i policisté apod. Ptám se tedy, co se s tímhle dá dělat ? Já s tím nic neudělám .. nejsem ani plnoletej .. ale fakt to nemůžu vidět.

"kope do topení"
A to znáš, ten vtip, jak povídá jednonohej slepému, že ho kopne do prdele? A slepej říká: "to bych se na to podíval!".
PS. Buď v klidu, to se vyřeší samo. Ty z toho stresu začneš fetovat a chlastat, mamka se rozvede, ty se nakonec předávkuješ, mamka se oběsí a sourozenci půjdou do ústavu. Nakonec se oběsí nebo uchlastá i ten její syn a babu budeme živit v ústavu ještě 40 let.
Zajímavý je taky jak píšeš, že jak jste se nastěhovali, byla normální. :-)

Tak vidím, že chceš opravdu poradit, už se to řešilo a nevyřešilo, jak píšeš, a ty sám asi jednonohou babu, která navíc kolem sebe kope, k psychiatrovi nedostaneš, jak ti tu radí.
Babu prostě na noc přivaž k posteli, předtím jí dej do čaje něco na spaní, ať se s ní nemusíš prát. Hlavně nenápadně, jinak ti to příště nevypije.
S gerontama se dá užít hodně zábavy, jen je třeba zvolit správný přístup. ;-)