Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem licence na sw

zdravím,

živíme se tím že vytváříme a prodáváme SW. Do firmy, která je fyzickou osobou, jsme prodali SW. firma teď "končí činnost"=přestane na to ičo podnikat a potom to ičo asi zruší.
Ta fyzická osoba založila sro, a chtějí od nás přepsat (?) licenci na to sro.
My operujeme tím že nová firma = nová licence.
Oni operují tím, že doslova:

"U nás se nejedná o novou firmu, ale o vklad firmy, nová firma přebírá veškerý majetek, pohledávky i závazky. Program byl majetkem fyzické osoby a nyní jsou s.r.o. "

Jde o věc za pět tisíc, takže žádný konec světa, jde mi jen o princip.
Díky

Z hladiska akeho zakona ? Uživatelsku licenciu možno previest na inu osobu len v pripade,že to licencia dovoluje,a čo dovoluje licencia,to si určuje majitel autorskych prav k softwaru,ku ktoremu uživatelska licencia prinaleži.......ten ,kto si zakupi uživatelsku licenciu neziskava automsticky autorske prava,ale len pravo použivat uživatelsku licenciu dotyčneho softwaru v sulade s tym,čo uživatelska licencia povoluje.....

To ovšem není pravda, jakmile jednou tu licenci koupí, stává se jejím majitelem (té jedné licence), může ji pak prodat komu chce (tu jednu licenci), když už ji sám nechce, je to jen užití vlastnických práv a ta mají právně vyšší sílu než práva autorská. O vlastnických právech k té jedné licenci rozhoduje už jen vlastník a ne autor.