Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem autokemp - spadlý strom

Dobrý den,

mám technický dotaz, pokud přijedu autem do autokempu, mám zaplacené ubytování a v areálu kempu mi na auto spadne strom, mám právo na náhradu škody? Kemp by měl být asi na toto riziko pojištěný že? Nebo je to můj problém a škodu si budu muset uhradit sám.

Děkuji za odpovědi.

Ono taky bude zalezet na tom, jestli strom spadnul kvuli nejakym nahodnym extremne nepriznivym povetrnostnim podminkam nebo tam byla nejaka nedbalost ze strany provozovatele toho kempu. Nemyslim, ze by teda nekdo neznaje konkretni pripad mohl neco vyvozovat, bude zalezet na tom, jak by se k tomu zrovna postavil soud.

ne, ne mylite se oba, museli by majiteli stromu prokazat, ze ten strom zanedbaval nebo tak neco, kdyz bude bourka a strom spadne, tak ma ten majitel auta smolika, respektive maximalne to muze resit s tim co je majitelem toho parkovaciho mista pod stromem, majitel stromu v tom nehraje zadnou roli.

No skoda, ze sem nechodi nejaky pravnik z dane oblasti, protze ja jsem presvedcen, ze pokud spadne strom vlivem nejakeho extremniho pocasi a majitel stromu neco podobneho nemohl predpovidat a jinak byl strom zdravy a jeho pad nehrozil, tak za to odpovednost nenese a ten co si pod strom postavi auto ma proste smolika.

Pokud strom spadne při obyčejné bouřce, tak odpovědnost rozhodně má.
Pokud spadne při nějaké extrémní bouřce, tak už by to záleželo na dalších věcech. Např.: v případě, že ta bouřka byla předvídaná a měl možnost škodám zabránit (např. vyhnat ty lidi, co tam parkují), ale přesto to neudělal, tak zodpovědnost má stále.

Já jsem se nedávno ptal v pojišťovně - vnucovali mi výýýýýhodnou změnu pojistky na barák - pokud přijde vichřice, sroluje plechovou střechu a hodí ji přes plot na zaparkovaná auta, jestli se mohu pojistit, aby moje pojistka kryla škody na těch autech. Prý to není nutné řešit - když je škoda způsobená nějakým extrémně špatným počasím, tak buď jsou majitelé aut proti živlům pojištěni nebo mají smůlu. Tak bych viděl, pokud strom padne ve vichřici nebo po zásahu bleskem, tak majitel kempu se z toho vykroutí (pokud ten strom byl zdravý). Ale pojišťovák nejsem abych tomu rozuměl, hádat se nechci.