Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řidičské oprávnění

Dobrý den, jen se chci zeptat, byl mi odebrán řidičák ještě nevím na jak dlouho, ale asi na dýl. Mě jen zajímá co se bude dít až budu mít nárok na vrácení, autoškola znova nebo jak? Děkuji za odpověď.

To je snad normální, není to žádná blbost, policie má oprávnění odebrat ŘP hned při zjištění činu, rozhodnutí ve věci může být až později, řidič tedy v okamžiku odebrání ŘP logicky neví, na jak dlouho. Neví to nikdo, protože není rozhodnutí o trestu nebo sankci. Jestli bude muset dělat znovu zkoušky, záleží právě na tom, na jak dlouho je ŘP odebrán. Po roce už musí být nové zkoušky, do roka ne.