Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zneužitie Občianskeho Preukazu

Dobrý večer,

chcel by som Vás poprosiť o radu, či sa dá nejakým spôsobom zistiť prípadné zneužitie môjho občianskeho preukazu, ktorý by sa ocitol v nesprávnych rukách, teda, či je možné zistiť alebo nejako overiť, či neboli zneužité moje osobné údaje a čo by som mal robiť v prípade, ak som dal kópiu môjho občianskeho preukazu osobe, u ktorej môže hroziť prípad, že tieto údaje zneužije.

Ďakujem za Vaše odpovede.

Kopie si dnes robi kdekto, sukromni dileri mobilnych operatorov, kdejake institucie a opisovanie udajov je na kazdej druhej vratnici. V praxi to nic neznamena aj ked riziko tam je. Nakupy na falosne OP s tvojimi udajmi su pomerne beznou praktikou.
Vyhral som jeden sud nad DP, kde ich jedinym dokazom boli moje udaje z OP. Tieto udaje som im vsak dobrovolne poskytol, ked som jazdil na elektricenku, takze sudkyna ich s tym poslala do prdele.