Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kola na autě - Jedno jiné

Zdravím, rád bych se zeptal zda pokud mám na autě ted 3 zimní kola(na doježdění) a jedno letní(rezerva bez omezení), zaslechl jsem od známého že to tak mít nesmím že to je na zabavení tech. prukazu.
Je to opravdu tak ? Rozmery kol jsou jinak stejne jen jsou 3 zimní a jedno letní. Rád bych s tím dojezdil tuto sezonu na zimu kupuji nové.

Předmět Autor Datum
(13) Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a…
Kurt 18.08.2013 19:01
Kurt
aha aha, děkuji. poslední
Bargoner 18.08.2013 19:06
Bargoner

(13) Na vozidle se nesmí, s výjimkou nouzového dojetí, současně použít pneumatiky různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Na téže nápravě musí být používány pouze shodné pneumatiky. Konstrukcí pneumatiky se rozumí konstrukce diagonální, radiální, smíšená (BIAS BELTED). Shodnou pneumatikou se rozumí pneumatika stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky. Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.

2002-341

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru