Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypovězení smlouvy o odběru energií

Zdravím,
doufám,že zde již není odpověd,ale vyhledavač mi nic nevyhodil.
Chtěl bych se zeptat,do jaké doby je možné vypovědět smlouvu o odběru energií? Aniž by se dopustil porušení podmínek a byl pokutován. Mohl by mi někdo případně napsat.Co by tato výpověd měla obsahovat,nebo lehký mustr podle jakého ji napsat. Bohužel u nás v rodině proběhla klasická podpisová akce na důchodce.A opravdu nemám na to platit dědovi tisíce za autogram.
Díky za odpovědi

Při troše štěstí a trpělivosti se dá smlouva bez sankcí zrušit i po 14ti dnech, pokud nedošlo ke skutečnému převzetí odběrného místa. Obyčejně jim to trvá déle, než těch čtrnáct dní. Další věc je, že pokud se člověk při sankci začne alespoň trochu vzpouzet (nový distributor samozřejmě ví, že původní smlouva byla na dobu určitou se sankcí, zjistí to při převzetí a odběrné místo by neměl převzít), tak oba distributoři navrhnou proplacení pokuty při navrácení odběrného místa. IMHO jim tenhle stav vyhovuje.
Samozřejmě odstoupení ve 14ti denní lhůtě je "nejpohodovější".

Nejsem odborník, tuhle "zkušenost" jsem získal, když jsem řešil podobnou radost.