Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení výživného synovi ve služ.poměru

Výživné na nezletilé dítě jsme při rozvodu řešili dohodou, kterou vzal soud na vědomí.
Bývalá manželka žije už léta ve společné domácnosti s novým partnerem s našimi i s jejich dětmi.

V současné době můj syn (20 let) začal studovat vojenskou akademii, kde současně vstoupil do služebního poměru se stálým platem. Předpokládám, že tím zanikla moje povinnost platit na něj výživné, které jsem doposud posílal na účet bývalé manželce.

Otázka: Jsou nutné nějaké předepsané formality spojené s ukončením této povinnosti, nebo jen stačí oznámit to doporučeným dopisem bývalé manželce, respektive synovi, jemuž vlastně tento nárok po dosažení plnoletosti příslušel?

Pokud jsou nutné nějaké další právní kroky, prosím o stručný návod.

Děkuji a zdravím...

Jeník

Kedže sa syn stal samostatne zarobkovo činny,treba požiadat sud o ukončenie povinnosti platit vyživne,na ktore zanikol narok akonahle začal poberat staly prijem,narok na vyživne by mu pretrvaval jedine v pripade,že by sa jednalo o nejaku formu socialneho štipendia počas študia....sud Ti ovšem musi vydat potvrdenie,že povinnost platit vyživne zaniklo,kedže syn už pobera normalny plat a stal sa samostatne zarobkovo činny.....