Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekucia

Dobry den, rad by som sa s Vami poradil. Dlhorocny znamy ma oslovil s prosbou, ci mu neviem pomoct vo veci exekucie. Problem je v tom, ze si zobral pred par rokmi na zivnost pozicku, ktoru vsak samozrejme nebol potom schopny splacat, ako to je uz bezne dnes v Slovenskej republike, tak odcestoval potom prave do zahranicia s tym, ze splacal este uvery co mal. Nejakym nedopatrenim vsak doslo k tomu, ze tuto jednu nesplacal, pravdepodobne si myslel, ze mu odchadzaju peniaze trvalym prikazom z uctu. Neviem, bohuzial sa vsak nato zabudlo a samozrejme nasledovala exekucia, o ktorej ani vraj poriadne nevedel, pretoze bol mimo republiku. Teraz sa dozvedel, ze miesto spominanych myslim okolo 800-900 EUR, neviem presne, ma zaplatit sumu vo vyske 6000 EUR. A to uz bolo podane na navrh k exekucii nejak zaciatkom roka 2008. Co mi nejde uplne do hlavy je, ze mi hovoril, ze teraz ho kontaktovala nejaka firma, ktora od neho pozaduje zaplatenie tej ciastky, inak pristupia k navrhu na zacatie exekucie. Tak to by som sa chcel spytat ako prve, jak je mozne nieco, co uz je v exekucii vymahat este raz a vyhrazat sa zase exekuciou, to som uplne nepochopil a preto sem pisem, pretoze s tymto som mu naozaj nevedel poradit, iba si myslim, ze to ani nejde. Opravte ma, ak sa mylim. Dalsia vec, ktoru som si vsimol v dokumentoch co mi ukazoval, je mozne, aby zmluvna pokuta bola 0.25% denne, vsak to sialene. Ja viem, ze tu zmluvu uz davno podpisal, ale ked som videl tie poplatky co mu tam vyrubili, tak mi to prislo docela uzernicke. Dlzil nieco cez 800 eur a potom tam mal 8.5% urok z omeskania, co beriem, to je este v pohode, ale potom to cislo 0.25% zmluvna pokuta mi pride hard trosku. No a samozrejme zvysok su este naklady exekutora. Takze teraz ma zaplatit okolo 6000 EUR a to ho este otravuje druha firma, co riesi pohladavky, ze to ma zaplatit im a uz to je davno v exekucii. Tak trosku som to cele nepochopil a preto pisem sem a obraciam sa s otazkou, ci je mozne nieco s tym urobit alebo sa nejako odvolat? Samozrejme, ze to treba splatit, to je jasne, ale momentalne nema na celu ciastku a ja som slubil, ze vyzistim co sa da, takze budem rad za vsetky rady. Prosim, nestojim o prispevky typu, ze nechapete ako sa do takej situacie mohol dostat alebo ze nepremyslal, uz sa to proste stalo a nic s tym neurobime, takze fakt stojim skor o rady. Mimochodom firma sa volala Ex Credit a exekutor je na Slovensku znamy Rudolf K., co uz som si zistil, ze je medzi nimi a spolocnostou Pohot. urcita previazanost :)
Dakujem za pomoc vsetkym co napisu

V prvom rade si druha vymahačska firma može trhnut nohou,naroky na vymahanie su premlčane po troch rokoch,takže naroky na splacanie mal povodny exekutor,nie nejaka firma,čo odkupila pohladavku teraz,tam može podat odpor kvoli premlčaniu,treba ovšem začat hradit povodnemu veritelovi a dohodnutt si splatkovy kalendar,to,že su mu učtovane uroky a poplatky z omeškania je uplne normalne,može byt rad,že je to len 0,25%,obvykla taxa je 0,5% z dlžnej sumy za každy den omeškania platby až do dna jej uplneho splatenia,takže aj povodne malička suma može za určitu dobu neplatenia narast do obludnych rozmerov....

Diky moc za odpoved, ale este taky dotaz, da sa nejak predist tomu, aby mu ten dlh narastal? Pretoze to mu pak nepomoze ani splacat postupne, lebo bude splacat a na druhej strane bude dlh narastat stale a to som si vzdy myslel, ze ked je dlh u exekutora, tak uz nenarasta, naivita :D