Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem věcné břemeno?

Dobrý den, předchozí majitelka domu povolila postavení rozvodné skříňky kabelové televize do plotu její zahrádky a vychytralý majitel firmy provozující kabelovku ji ve smlouvě slíbil platbu ve výši sto korun ročně. Paní zemřela a nyní jsem majitelkou já, ale mám problém, protože kabelovka změnila majitele a ten současný nechce platit, nechce skříňku odstranit. Nechce nic. Ani komunikovat. Jen mi řekl, že dotyčná skříňka je věcné břemeno, které musím strpět. Ale když jsem se stala majitelkou domu já a byla na katastru, nikde jsem nenašla zápis, že bylo zřízeno věcné břemeno. Žádám prosím o radu. Mohu chtít, aby mi provozovatel platil, pokud nebude chtít platit, mohu ho žádat o odstranění oné skříňky? Děkuji za odpověď.

No pro stovku ročně asi nemá cenu si najímat právníka.Oznámil bych ale majiteli skříňky(písemně doporučeně),že budu plot opravovat nebo bourat,tak ať si to včas odstraní.Jinak nechám odstranit nějakou firmou a vzniklé náklady budu chtít uhradit.Nehledě na to,že pak nikomu v okolí nebude ta TV fungovat,což ho asi přijde dost draho.