Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modus Operandi

Zdravím vás. Lidi, mám dotaz, který se ale netýká zas až tak práva, ale spoléhám na to, nebo spíš doufám v to, že by to mohl někdo vědět. Můj dotaz je Modus Operandi. Na internetu o něm moc není a já pořádně nevím jak tento pojem vysvětlit. Myslel jsem že Modus Operandi = Kriminalistické učení o trestném činu. Ale z toho mála co jsem na netu našel jsem zase zjistil že Modus Operandi není Kriminalistické učení o trestném činu. Kriminalistické učení o TČ zahrnuje: a) Způsob páchání TČ, b) Kriminální situaci, c) Osobnostní rysy pachatele a oběti a d) Motiv. Jak to tedy je..? Děkuji všem :)

Je to prostě způsob provedení, co na tom chceš dál rozvíjet? Existuje sedm základních kriminalistických otázek, to jsou otázky, na které se orgány činné v trestním řízení snaží odpovědět při objasňování trestného činu. Kdo? Co? Kdy? Kde? Jak? Čím? Proč? Asi každému dojde, které dvě otázky se objasní při zjištění modusu operandi.

Modus operandi, ale nie je cisto kriminalisticky pojem, cize je otazka co a ako chces vlastne vysvetlit.
Modus operandi je latinska fraza prekladana ako sposob prevedenia niecoho. Ked sa v praci spytas na MO tak sa vlastne pytas na to akym stylom sa tam pracuje.
Pokial sa pytas na MO z pohladu kriminalistickeho tak to uz odznelo vyssie.