Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod

Zdravím, prodával jsem věc na internetu a pak se mi ozval někdo s Nigérie že by si ji koupil. Říkal ať mu to pošlu poštou a že mi pak pošle peníze na účet, sice jsem váhal ale nakonec poslal. Táhlo se to asi měsíc a peníze mi prostě neposlal a pak mi i klidně napsal že mě podvedl. Nevíte co stím teď dělat ? Díky

Co s tím? Poučit se z toho a příště to neudělat.
Reálná šance, že se to vyřeší k Vaší spokojenosti je rovna nule. To spíše přiletí Aštar Šeran. Přijde Vám asi, že si z Vás dělám legraci, ale je to tak. Můžete samozřejmě podat trestní oznámení, ale v Nigérii asi žádné právo nevymůžete.
Jestli Vás to uklidní, nejste jediný, napálilo se takhle hodně lidí.

Jedná se o elektronickou podobu tohoto. Bohužel s tím nelze účinně bojovat, ale rovnou vše zahazovat a rozhodně nijak nereagovat - neodpovídat. Obdobné dopisy (klidně i prodej superlevného zboží s podmínkou převést předem peníze) mohou přijít nebo mít identifikaci ze Západu jako Velká Británie, Francie, ale organizátoři tohoto působí obvykle v nějaké africké zemi.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nigerijsk%C3%A9_dopis y

searchérijský+dopis