Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdedil som nehnuteľnosť

Dobrý deň
Asi pred pol rokom mi zomrela babička a ja som po nej zdedil nehnuteľnosť na vidieku. Dedičské konanie prebehlo a ako jediný dedič som zdedil nehnuteľnosť. Pravnik odo mňa chcel plnú moc a sľúbil že prepis pozemku prebehne do dvoch mesiacov. Už je september a na katastri ešte stále nebol prepis,stále tam figuruje meno mojej zosnulej babičky. A tak som sa začal obávať či náhodou právnik nečaká na vypršanie nejakej lehoty... Nemôžem o nehnuteľnosť s pozemkom prísť?

To je nejaky divny pravnik,vyjadrenie z katastra pride do 30 dni od prevedenia vkladu,resp.musi prist najneskor do 30 dni,doporučujem zobrat rozhodnutie notara o dedičskom konani a spravit vklad osobne-treba 25 eurovy kolok,da sa zakupit priamo na katastri,počkat na suhlas katastra o vklade,vyžiadat si vypis-na to treba 8 eurovy kolok,ktory sa da kupit priamo v sidle katastralneho uradu a je to,za zdedenie medzi priamymi pribuznymi sa už dnes neplati žiadna dan/poplatok,kedysi to bolo 1% zo sumy zdedeneho majetku....treba si dat na to pozor,dnes sa pomerne dost kšeftuje hlavne s lukrativnejšimi pozemkami a nehnutelnostami,takže bacha čo komu,kedy a ako podpišeš a za akych okolnosti.....