Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dopravni nehoda a reseni s pojistovnou

Dobry den,

dnes rano jsme meli lehkou dopravni kehodu.. sepsali jsme to bez policie, nafotili atd.. ale uplne jsme zapomneli urcit vinika.. ted zpetne s panem bude uz jen tezka dohoda, on bude tvrdit ze jsem ji zavinil ja a ja ze on.. takze neresme kdo je vinik a kdo ne..

na aute mam na odpis predni dvere, zrcatko a nejake pohle rizeni (pri zataceni na jednu stranu to jde hrozne z tuha jako by nesel posilovac).. takze buh vi co s tim bude a jaka skoda tam je.

platim si povinne i havarijko, na pojistovnu jsme to zatim nehlasili (stalo se to rano a cekam stale na cislo jeho pojistky pac podle SPZ si ho pojistovna nenasla a 2. tam byl problem s tim vinikem).

jak bych mel postupovat aby mi pojistovna opravu v servisu proplatila? Nevadi mi vyuzit havarijko i kdyz pak mesicne budu platit o nejake penize navic?

pochopil jsem, ze mam tyto moznosti:
1) nahlasit se jako vinik (prpoplati mi pak ale pojistovna opravu?)
2) nahlasit to na havarijko a on at si to taky nahlasi na havarijni pojisteni. proplaceno bychom meli dostat oba
3) vinu uzname oba 50/50 (pokud oprava bude stat 30tis, pojistovna mi zaplati jen 15 a 15 je, chapu spravne?)

jsem u ceske pojistovny.

dekuji za tipy jak postupovat.

T.

Co poradit? Takhle ex post ten druhý těžko sám sebe ohlásí za viníka; jen by si zdražil pojistku. Nechci malovat čerta na zeď, ale aby nebyla potíž s tím, že to nenahlásí své pojišťovně. Jestli ho pojišťovna nenašla, tak ještě aby to měl nepojištěné.
Vím, že teď říkat, co se mělo jak udělat a podobně, je na hovno. Ale od začátku blbě, měli jste zavolat policajty.
Zkus se zeptat v pojišťovně a pomalu sondovat, jak uplatnit škodu z havarijka...