Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod při koupi psa

Dobrý den,

minulý týden jsme si pořídili fenku, vydávanou za středoasijského pasteveckého psa, jeli jsme pro ni na Slovensko 330km a když jsme s ní šli na veterinu, bylo mám řečeno, že v sobě má Středoasijata maximálně z 1/4. Nemám sice kupní smlouvu, ale mám uložený inzerát, pak mám MMS kde mi poslali foto obou rodičů z totožného čísla. Veteinářka je ochotná mi potvrdit že to není středoasijský pastevecký pes. V očkovacím průkazu, který jsme převzali se štěnětem, má taktéž napsané že je to středoasijat. Vybrali jsme si ho hlavně kvůli povaze a velikosti, je to velice specifické strážní plemeno které nepotřebuje intenzivnější výcvik a jelikož máme dvě maličké děti, byla to jediná varianta jak mít psa. Tím pádem si nemůžeme z časových důvodů dovolit psa cvičit, ale bez problémů ho můžeme vychovávat v domě, odkud má neustále možnost jít na dvůr a do zahrady, což je právě pro tuto rasu ideální. Rozhodně ovšem ne pro křížence s blíže neurčenou rasou psa. Prosím můžu si nárokovat Náhradu ceny psa a náklady s dopravou + popřípadě odvoz štěněte na náklady původního majitele? Pejska jsme si navíc přivezli se zánětem žaludku, takže již jsme vynaložili i jiné finance na jeho léčení. Prosím poradíte mi jak toto vyřešit? Samozřejmě vím že za to pejsek nemůže, ale bohužel bychom si mohli doma vychovat problém. Předem moc děkuji za rady.

Můžete mít dobrý pocit že jste zachránila jednoho kříženečka ze spárů kruté pravdy.
Cena už Vás měla trknout.

Jestli chcete, já Vám dám štěně zadarmo, sice ne SAO ale zdravý a taky černý s lisinkou a můžete si vybrat.

kříženec VO a ČV

Sice neporadím vám co teď, ale aspoň třeba ostatním pro příště.
Kupovat psa takovéto (v podstatě jakékoliv) rasy bez PP je čirý šílenství. Když nic, tak má člověk u "papíráka" jakous takous jistotu, že budou charakterové a povahové vlastnosti odpovídající danému plemeni.
Není nic lepšího, než když se do vyrovnané a člověka milující povahy staforda přimíchá třeba dobrman. To jsou pak články v Plesku: bojový pes napadl důchodce...

Nejsem si jist, když je pes jasně bez PP, jestli bys u soudu pochodil. Už to bez PP je známkou toho, že to může být cokoli. Každopádně tě upozorňuju, že SAO je sice dobrý hlídač, ale bez cvičáku z něj může být taky pěkný gauner. Máme jednoho takového miláčka. Na nás, rodinu i přátele je jak brunclík, na cizí je, že i já mívám strach, aby neublížil. Ale jeho táta, který nechodil na cvičák roztrhá krom svého pána cokoli, co se nachomejtne. Nesmí k němu ani ostatní členové rodiny. A rozhodně není vhodný k dětem, je dost ostrý a tvrdohlavý. I cvičení s ním je o dost náročnější, to sis nevybral moc dobře. A mít ho v domě??? Bože, chudák pes. SAO jsou zvyklí na 30-40 stupňů pod nulou, ne na obyvák a občasné vyběhnutí na dvůr. Doporučil bych ti zkusit to s tím, co sis přivezl. Pokud to opravdu budeš chtít změnit, nejdřív si o tom plemeni pročti víc než jen čtyry věty na wikipedii. Nejlépe zajít k chovateli, probrat pro a proti, studovat literaturu a tak dále. A každopádně počítat s tím, že bez cvičáku nevycvičíš žádného psa, nejsi-li letitý znalec.