Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem urazová pojistka

zdarvim potřeboval bych poradit.
Mám uzavřenou urazovou pijistku u jedné pojišťovny a nastavené denní odškodné 300kč po celou doby léčení. Nedávno se mi stal úraz a doba léčení byla 42dnů(stanovila moje obvodní lékařka). Pojištovna mi poslala odškodné, ale ne v plné výši poslala je část. Při dotazu co to má znamenat mi bylo řečeno se se to vypočítalo podle nějakách tabulek. Příjde mi to jako podvod když jsi platím abych dostával 300kč odškodné a oni to pak spočítají podle tabulek a zkrátí dobu léčení.
Musím dodat že jsem to pochopil tak že 300Kč na den mi vyplácely ale zkrátily dobu léčení podle tabulek.
Díky za vaše názory.

Pojišťovna zřejmě nepochybila ani vás neholí naschvál.
U úrazových pojistek se sjednávají dvě varianty, z nichž se vybírá:
- dle diagnózy a tabulek (váš případ), dostanete plnění dle čísla DG a doby dle tabulek. Nevýhodu jste poznal, výhodou je naopak to, když je doba léčení kratší, tak dostanete sazbu dle tabulek. Toto bývá levnější varianta.
- dle skutečné doby léčení. Nevýhodou je, že můžete dostat méně; dle tabulky je třeba doba léčení 30 dní, ale léčíte se 20. Tak vám zaplatí 20 dní. Naopak, když se léčíte déle, dostanete víc. Toto bývá dražší varianta.
Chce to číst pojistné podmínky, to je to hafo textu malým písmem...