Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střídavá péče bez určení výživného. Musí matka platit?

Dobrý den,

chci se zeptat, jak to je, když máme dítě ve střídavé péči, matka má slevu na daních na dítě a i přesto všechno platím ja a ona jen slibuje, že mi dá alespoň tý peníze z daňové slevy.

V rozsudku je- Výživné pro nezletilého se rodičům nestanoví.

Dostanu z ní nějaké peníze, nebo musím podat návrh na úpravu vyživovací povinnosti?

Děkuju

Také jsme po rozvodu měli střídavou péči
a ani jeden jsme druhému žádné výživné neplatili.

Daňovou úlevu uplatňoval bývalý manžel,
pro účel přídavků na děti byly děti posuzovány se mnou.

Nevycházelo to stejně, otec měl navíc i vyšší příjem,
ale děti se měly přibližně stejně u nás obou.

Otec ale hradil vyšší výdaje - např. učebnice,
školní zájezd na hory apod.

Jak to vypadá u Vás? Máte oba stejný příjem
nebo bývalá manželka vydělává méně než Vy?

___
Já bych doporučila písemnou dohodu o tom,
co který z Vás bude hradit.

V tom pripade je matka krava a papier to nezmeni. Mne ako chlapovi, ktory sa vie postarat o seba aj svoje dieta bez pomoci matky by prislo ponizujuce hadat sa s nou o nejake danove ulavy len preto, ze matka je krava. Nech sa tymi peniazmi kludne aj zadrhne. Bavime sa cely cas o zaujme dietata a ja tam nevidim ziaden posun aj keby som pripadny sud vyhral.

Nežijete vy trochu mimo realitu? Ne každý člověk vydělává tolik, aby v pohodě uživil sebe i dítě. Lidé nepracují jenom za průměrný a nadprůměrný plat. Také existují lidé, co pracují na pozicích, kde berou téměř nebo úplně minimální plat. A pak je v zájmu dítěte, aby na jeho potřeby přispíval i druhý rodič. Pokud teda nemá dítě chodit celý rok v jedněch botách, místo školních výletů sedět doma atd.

Kazdy ma rezervy, pokial tazatel napriklad fajci staci znizit spotrebu cigariet po polovicu a zrazu budu financie na svete. Zijem medzi ludmi, asi 20% zakaznikov, co mam na nete zije z minimalneho platu a naozaj chudobneho cloveka som nevidel uz pekne dlho. Drviva vacsina pracujucich ma aj na veci, ktore nepotrebuje, typicky priklad su cigarety, alkohol, telefonny pausal, nova lcd TV a pod.
Stazovat sa na zivot je asi narodnym sportom v oboch krajinach, odporucam zajst si do niektorych z krajin, kde maju ludia desatinu z toho co mame my a potom sa stazovat.

Jenže otázka je o něčem jiném admine, je o férovém přístupu. Co ti na tom konkrétně vadí ? Tazatel jasně píše, že se jedná o střídavou (rovnou) péči, a tím pádem by se mělo jednat o rovný přístup ze strany státu k oběma rodičům. Debaty o tom, jestli se dá ušetřit na osobních výdajích, s tím asi nemají moc společného.

Debata je o tom, ci pri striedavej starostlivosti stoji otcovi za to sudit a hadat sa s matkou sovjho dietata kvoli nejakej rovnosti. Ako to vnima dieta si sa zamyslel? Alebo to je fajn podla teba, ked je dieta u jedneho rodica a pocuva kydy an druheho a naopak?
Vacsina ludi sa pri takychto sporoch ohana zaujmom dietata a pritom si lesti svoje vlastne ego. Ja nevidim nic prinosne na tom, ked maju rodicia medzi sebou spor (nedajboze sudny) a striedavo sa staraju o dieta.