Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vecne bremeno chuze a jizdy

dobry den, chtel jsem se zeptat ohledne vecneho bremena chuze a jizdy,to mame zrizeno se svymi sousedy( zahradkari) a problem nastava, kdyz se zacne jednat o opravy cesty ( škvarova) , jelikoz bydlime na konci ulice musime jezdit po cele delce cesty a cesta je dost zdemolovana ( diry), na sve naklady ji opravuje s dalsimi sousedy kteri tu taky maji rodinne domky, ale zahradkari zacinaji byt agresivni ze kdyz to dosypavame skvarou tak jim to vadi ze se jim to sype na zahradu kdyz prsi ( nesmysl jelikoz cela cesta puvodni je skvarova uz 20 let a my tady bydlime 5 let) a ze skvara je radioaktivni ( uplny nesmysl :D) a zacala byt vulgarni ze tu nejezdi atd ... pritom jeji deti jezdi k ni na zahradu po ceste autem a proto muj dotaz zni jestli je pravda ze ona by mela se starat o jeji pozemek pred svou zahradou (cesta) a na sve naklady by ji mela udrzovat a starat se oni aby nebyla zdemolovana? dekuji za odpovedi ;)

Každy majitel nehnutelnosti je povinny sa postarat aj o vonkajši pozemok,pokial služi na prechod,chodzu a udržiavat ho v "pojazdnom" stave,aj zatrpknuta agresivna starena....pokial sa totiž niekomu niečo stane na jej useku,tak dotyčny poškodeny si može uplatnit veškere nahrady škody suvisiace z ujmou na nej,takže by malo byt aj v jej zaujme,že sa vobec niekto postara o udržbu svojpomocne,alebo zabezpeči opravu,pokial je cesta v sprave štatnej spravy ciest a komunikacii....vecne bremeno chodze je vecne bremeno chodze......