Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musím platit daně z dobrovolných příspěvků (donation system od PayPalu)?

Hezký den,
zcela jistě se tu najde spousta lidí, kteří vlastní webové stránky a třeba se tu najde někdo i s donation systémem.

Mám jen jednoduchou otázku: Když sleduju různé projekty, herní streamy, atp. vidím, že mají vlastní paypal účet, který používají pro dobrovolné příspěvky (peníze samozřejmě).

Příklad: Mám webovou stránku, kterou navštěvuje hodně lidí. Vložím na ní odkaz na paypal donation systém s tím, že se jedná o dobrovolný příspěvek na podpoření této stránky.
Pokud mi takto někdo daruje nějakou částku (řekněme 50 korun), musím toto někde zaznamenat, přiznat a zaplatit daně? Musím mít ŽL?

Spousta lidí toto využívá, zcela jistě vím, že nic neplatí a ŽL nemají, ale já bych si byl radši vědom, jak to je a funguje.

Snažím se googlovat, ale zatím jsem nenašel nic jednoznačného.

Děkuji za případnou odpověď.

Toto je skor ekonomicka otazka ako otazka prava.
Za poradnu mozem povedat, ze vsetky dobrovolne prispevky uctujeme a fakturujeme, pretoze musime...akonahle nam nieco pride na ucet tak to musime zdanit.
Ori fyzickej osobe nepodnikatelovi to bude samorejme kusok ine, urcite mate aj v CR istu ciastku, ktoru mozes do roka prijat a nemusis ju zdanit, takze pokial prispevky neprekrocia tuto ciastku tak sa danit nemusia.