Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám právo založit eshop pod doménou goldenstore.cz?

Dobrý den,

V současné době zakládám eshop s oblečením, chtěl jsem dát název goldenstore.cz, nicméně na internetu jsem našel následující :

1, www.goldenstore.de

2, www.golden-store.it - kde se píše :

Golden Store jeodkaz ve velkém řetězcizásadním prvkem velkého projektu v jeho cestě obejme 360 ° komiksový průmysl.
Golden Store je ochranná známka společnosti Thespis , sro,reality , který se vyvíjí současně činnost nakladatelství (a tedy produkce) , marketing ( propagace) a místa ( konečné rozdělení ).

Moje otázka tedy zní, mám právo založit eshop s názvem goldenstore.cz?

Děkuji

Zalozit si mozes samozrejme mozes co chces, pokial nebudes nejako ohrozovat zahranicne firmy tak si ta ani nevsimnu. Mysli, ze cesky trh je pre nich pravdepodobne nezaujimavy.
Btw domena goldenstore.cz je uz registrovana, dufam, ze tebou;o).
Ochranna znamka moze byt registrovana rozne, moze platit len na jednotlive staty, alebo aj celu EU. Znamku pre celu EU mat nebudu, jeden obchod je nakladatelstvo, druhy predava sperky, navyse domeny nie su rovnake. Jedna sa o pomker sprofanovany nazov, takze by som sa nebal pripadneho sudneho sporu.

Děkuji za odpvoěď. Ano, doména goldenstore.cz je moje:) Já si taky myslím, že by v tom neměl být problém, ale potřebuju si to ujsitit ať mám klidnou hlavu, a aby mi za nějakej čas nepřišel dopis ať pustím doménu s názvem goldenstore.cz, kterou kvůli ochranné známce nemůžu používat, nicméně vypadá to že by to mělo být tedy OK.

Sveraka nemam rad, ale te zalobe za "metelesku blesku" rozumim. Neni to zadne bezne pouzivane slovni spojeni a nemyslim, ze by to nekdo mel pouzivat v oficialni reklamni kampani bez souhlasu prokazatelneho autora.

---

Ohledne toho goldenstore je urcite pravda, ze dneska zkousi zalobu kde kdo, ale vylozene bych se toho nebal. Roli ale muze hrat napriklad i to, zda budes nabizet ten samy nebo velmi podobny produkt jako ti co to maji zabukovane jako ochrannou znacku.

Tam maju aj napln predaj tovaru,služby cez internet etc,goldenstore.cz bude mat prakticky totožnu činnost,takže v konečnom dosledku to može byt konflikt zaujmov,činnosti aj nazvu,tam pre bežneho zakaznika može byt problem to,že to može pokladat za česke zastupenie nemeckej firmy alebo opačne....