Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Založenie regionalnej Ck

Ahoj takže mál by som takú otázku chcel by som založiť regionálnu Cestovnú Kanceláriu a chcel by som sa opýtať aké povolenia sú potrebné. Súdny a Notarsky poplatok už zaúčtovaný mám ale aký licencie sú na toto potrebné. Ďalej koľko by asi malo byť základné imanie. Koľko by som mal dať na údržby a opravy. Štartovaciu kampaň...
Zamknute na ziadost autora (fleg)

Ty vole fakt ma bavi tvoja fantazia. Clovek, co nema par eur na domenu a potrebuje mecenasa si ide zakladat cestovku. Wau.
Ale asi ta sklamem.

Prevádzkovanie cestovnej kancelárie je v zmysle prílohy č. 2 viazanou živnosťou.
Preukazom spôsobilosti je:
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a 2 roky praxe v
odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a 3 roky praxe v odbore, alebo
3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a 5 rokov praxe
v odbore.

Na zalozenie sro potrebujes 5000 eur, mozes vsak podnikat na zivnost (nepotrebujes zakladne imanie). Otazka udrzby a opravy je uplne odveci, kedze sa nevie, co chces udrziavat a opravovat, startovacia kampan je rovnako siroky a nic nehovoriaci pojem.
Podnikanie sa bez podnikatelskeho planu nerobi a ty ho evidentne nemas len si sa zase raz vyspal a povedal si si, ze polozis dalsiu zo svojich zvlastnych otazok na poradni.

Podnikanie nie je hra, kde mozes prist nepripraveny, ak uz sa chces rekvalifikovat nielen papierovo, ale aby ti to aj nieco dalo tak mas predsa Google a zacni studovat nieco o tom ako sa robi podnikatelsky plan.
Alebo si vycucaj cisla z brucha, dostanes lajstro, ze si rekvalifikovany.a dalsia fajka v kolonke, ze sme vyuzili prachy na zbytocnu cinnost.