Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod přes internet

Dobrý den.
S nějakou "slečnou" jsem po internetu domluvila prodej maturitních šatů. Cena, kterou mi měla převést na účet předem byla 4000Kč. Poslala mi něco jako potvrzení o převedení peněz (jen vyfocená obrazovka s pár údaji). A chtěla šaty poslat hned následující den, aby si je prý mohla vzít na nějakou akci. Celou dobu jednala slušně, důvěryhodně. I když zpětně mi pár věcí přijde podezřelých. Každopádně šaty jí přišly (přišla mi zpět výzva, abych si na poště vyzvedla poštovné, které měl platit příjemce), ale peníze samozřejmě nikde. Že jsem měla počkat, než budu mít peníze na účtě, je mi jasné, ale jak na ty šaty chvátala, tak jsem je odeslala. Chtěla bych poprosit někoho, kdo se v tom vyzná, jestli se s tím dá vůbec něco dělat? Předem moc děkuji za jakoukoli radu

No Policie Tě s tím asi vyhodí,že je to škoda pod 5000.Zkusil bych ale tu slečnu nějak trochu vystrašit-napiš jí,že zveřejníš její jméno a adresu,kam jsi šaty poslala(ta bude pravá nebo je to na nějakou kámošku),dále její mail a taky číslo účtu z té fotky,ale to nemusí být pravé.A že budeš hledat další případné poškozené a jestli toho má už víc,spojíte se a podáte trestní oznámení pro podvod.Ten falešný převod by mohl být brán jako důkaz,že jde o podvod hned od začátku.
Taky si zkus ty údaje sama vygooglit,třeba ji už někdo taky hledá.
A příště podobné věci posílej na dobírku,když stejně doplácela poštovné.