Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spor o plot

Před 80 lety byl postaven majiteli společný plot mezi jejich domy. Majitelé se dohodli, že každý se bude starat o polovinu. Do letošního roku to tak bylo dodržováno. Do sousedovic domu se nastěhovala jejich dcera s manželem. Nedovolili jsme jim připevnit na náš dřevěný plot rákos. Oni mají svou část oplecenou pletivem. Šli k právníkovi, kde tvrdí, že cely plot je jejich a žádají jeho odstranění ( našich dřevěných latěk ).Sehnali si od sousedů potvrzení,že plot je jejich a nám jen umožnili na přechodně na plot dát dřevěné laťky. Je to jejich truc, protože jsme jim něco odmítli. Samozřejmě, že nikde v dokumentaci není o dohodě zmínka. Co mám teď dělat? děkuji

To su bohužial typicke žabomyšie susedske spory,ktorych su tisice,pokial nezaberie vzajomna dohoda,obavam sa,že v tom bude musiet urobit poriadok sud a podla katastralnych map rozhodnut,kde bude vytyčena hranica pozemkov,ktore prinaležia jednotlivym vlastnikom domov a ako vyriešit oplotenie.....