Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podle staré nebo nové vyhlášky?

Zdravím, mám takový dotaz a chtěl bych se zeptat...

nyní řeším spor, který se stal v minulosti (není podstatné jaký) a začal se řešit až nyní, a chtěl jsem se zeptat, jestli se to řeší vyhláškou, která platila v té době (už nyní neplatí, byla za tu dobu zrušena), nebo se to řeší vyhláškou, která byla vydaná v současnosti, co se spor začal řešit? Děkuji za radu.

S pozdravem

H. Kl.

Zaleži podla okolnosti,čo sa dokaže,alebo nie,ale za normalnych okolnosti pokial niečo vtedy nebolo zakazane,nemohol si spachat nejaky priestupok,ak sa to stalo v dobe,ked dotyčna vec,ktora sa stala,nebola zakazana alebo nejakym prikazom,pravidlom prikazana/upravena.........napr.nejaka miestna cesta bola minulych 10 rokov hlavna,dnes vybuduju novy hlavny tah a z byvalej hlavnej sa stane vedlajšia,nikto Ti nemože vyrubit pokutu za to,že pred troma rokmi si nezastavil na stopke,ktora tam je dnes,ale v čase,ked si tam udajne nezastavil,tam žiadna stopka neexistovala.....