Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpovědnost jednatele za s.r.o.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaká je odpovědnost jednatele za škody způsobené právnickou osobou. Řekněme třeba příklad: firma staví dům, dům spadne, zasype několik aut. Škoda dva miliony na autech, tři na nedostavěném domě. Firma má majetek 0.5 milionu. § 106/2 obchz hovoří o společnících. Ale jak je to bude s jednatelem? Má nějakou zodpovědnost, v případě že žádnou chybu neudělal, jen se prostě nezadařilo?

Děkuji za případné vysvětlení.

Financne ruci SRO, a ne jednatel. Preto sa to vola SRO :)
Trestnopravne zodpoveda kazdy za to ci on sam porusil nejaky zakon alebo ne. Ak napr. jednatel porusil nejaky zakon napr. nejake stavebne predpisy alebo ine zakony, tak trestnopravne zodpoveda za to co porusil. A ked spadne dom, tak urcite nejake zakony porusil, ptz domy len tak sami od seba nepadaju :)