Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Balík ze států mimo EU - CLO

Dobrý den,
objednal jsem si balík oblečení z USA v hodnotě asi $550, což je necelých 400€ (bez poštovného, které činí dalších $90). Požadovanou cenu u obchodníka jsem zaplatil a balík je už na cestě do ČR. Chtěl bych se zeptat jak vypočítám celu cla, co vlastně musím udělat abych svůj balík dostal a jak to funguje se zastoupením ČP v celním řízení.

Děkuji

jak to funguje se zastoupením ČP v celním řízení.

funguje to tak, že se to dá celé vyřídit po internetu, zmocníš je k zastupování a oni zbytek vyřídí, což ovšem stojí nějaké peníze. Další možnost je to vyřídit osobně na poště v Praze, což je údajně pěkná pakárna, neabsolvoval jsem, jenom jsem o tom slyšel. Platit budeš DPH, které se počítá ze součtu ceny zboží+clo+cena dopravy. Takže to odhaduju tak na dva a půl až tři tisíce.