Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupní smlouva - automobil (podpis)

Zdravím,
Potřeboval bych vědět jak je to z podpisem kupní smlouvy na auto, prodáváme auto které je psané na moji sestru. Ta ale není ted týden doma a měl by si přijet pro auto zítra kupec, který řekl že to je bez problémů že vlastník k tomu není potřeba. Můžu podepsat smlouvu já jako bratr? Nebo jak by to šlo udělat?
Díky za odpovědi.

Myslím,že nemůžeš prodávat cizí věc,to snad jen manželé jeden za druhého.Možná s plnou mocí,ale tu stejně nemáš.Tak asi jedině se domluvit s kupujícím,ať tu kupní smlouvu podepíše on a že mu ji pak pošlete s ostatními doklady podepsanou,stejně musíte to auto asi odhlásit na převod.Jestli na to ovšem přistoupí.

Tak si napiš plnou moc s náležitostmi (jméno, příjmení, datum a místo narození sestry, dále tvoje nacionále) a specifikací úkonu (prodej vozu bla bla, RZ xyz, VIN ... a jeho převod v registru vozidel) a pošli to sestře. Ta s tím zajde na poštu, nechá si na tom ověřit podpis (30,- Kč) a rovnou ti to pošle. A máš po problému.
Jestli to budeš odhlašovat ty, tak si napiš ty plné moci dvě a druhou máš pro registr vozidel.