Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce - jak postupovat

Dobrý den ,
potřeboval bych prosím poradit.
Půjčil jsem peníze a jak to už chodí dlužník mi je nevrátil, proběhl soud , ten vydal rozsudek na úhradu dluhu . Toto dlužník neučinil a proto jsem soudem požádal o vydání exekučního titulu a určení exekutora .
Dlužník byl odsouzen i k výkonu tresu , tento jsi odseděl , urgoval jsem exekutora aby konal , nicméně mi sdělil že dlužník nemá žádný majetek a nic dál neřeší .
Můžu prosím nějak postupovat rázněji než pořád čekat ?
Děkuji za radu , pomoc
T.

Těžko radit. Pokud exekutor nemá na co dlužníkovi sáhnout, tak těžko něco dostanete. Jestli je např. dlužník svobodný, tak nejde ani hledat majetek/příjmy u druhého manžela. Nicméně - dlužník nejspíš nebydlí pod mostem nechodí se pást. Třeba někde maká na černo nebo tak. Tyhle možnosti exekutor prověřoval?
Zkusil bych se obrátit na nějaké společnosti, zabývající se vymáháním dluhů. Je možné, že pohledávku odkoupí (za pár procent) a bude aspoň něco...