Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopis od soudu

Řeší zákon nějak náležitosti u obálky dopisu od soudu? Jde o to, když v baráku bydlí několik Janů Nováků a soud pošle jednomu z nich dopis a na obálku u adresáta neuvede jeho rok narození, takže pošťačka to dá komukoliv z nich. Něco takového se mi stalo, takže můj dopis otevřel někdo jiný. Mám právo na odškodnění?

Na dopisech od soudu (nebo od sociálky, finančního úřadu...) bývá uvedeno datum narození a tyto bývají určeny do vlastních rukou.
Pokud není, tak by to doručovatelka měla vrátit zpátky, že na adrese bydlí dva (nebo více) adresáti téhož jména. Pokud se tak nestalo, tak se u onoho soudu braňte, že jste dopis neobdržel a byl chybně dodán. Při jeho doručování byla jistě zapsána občanka dotyčného.
Odškodnění? Spíš ne...

Jestli další pan Novák bude férovej, přečte si dopis zjistí že není jeho a podle údajů v něm ho dá správnému.

Jestli ne příjde dopis znova a už zaručeně správně adresovaný nebo ho časem doručí policie komu patří.

V podstatě jde jen o to že se zdrží proces doručení. z odškodněním bych moc nepočítal, myslím si že není za co, akorát kdyby třeba ten špatnej Novák ten dopis nějak zveřejňoval(třeba drbama po baráku apod.).

Spíš bych asi honil tu poštu ale i tak ani tu omluvnou bonbonieru nedostanete.