Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peníze za nemocenskou

Zdravím mám takový problém a potřebuji poradit od někoho znalého v tomto oboru. Dne 23.9.2013 u mě došlo k urazu na kole a tím k pracovní neschopnosti v jedné společnosti.V této společnosti jsem měl smlouvu na dobu určitou do 30.9.2013.Ale nemocenska mi pokračovala do 14.10.2013.Září mi bezproblému proplatili, ale za říjen jsem nedostal vůbec nic. Došla mi výplatnice kde jsem i viděl 13 dní na nemocenské, ale neproplaceno nic. Nefunguje zde žádná ochranna lhůta, že mě nemohou na neschopence vyhodit nebo tak? Zajímá mě, jestli mám nárok na proplacení pracovní neschopnosti v mém případě.Podle mě,mě musí někdo proplatit nemocenskou nebo se pletu?

Děkuji za odpověď

Prvních 21 dní nemoci proplácí po moudrém :-/ opatření parlamentu zaměstnavatel. Když jsi odešel, nic ti od 1.10. nemůže platit, nejsi v prac. poměru.

Kdybys ale marodil déle, počínaje 22. dnem nemoci nastupuje nemocenské pojištění a platby bys dostával od sociální správy (ČSSZ). Pokud jsi marodil ještě toho 14.10. (dvacátý druhý den), měl bys nemocenskou za ten den dostat - pokud jsi podklady odevzdat ex-zaměstnavateli.