Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obyčejný balík ze zahraničí.

Zdravím vás, včera jsem volal na poštu kde mi řekli že tam mám nějaký balík.
Dnes jsem byl na poště, kde mi řekli, že balík nemám, že to v počítači nemají, tak jsem jim řekl, ať se podívají, že mi bylo řečeno, že tam balík mají.
Balík tam byl. Ale jeden, mělo mi tam přijít 6 balíků.
- Prý že obyčejný balíky v počítači nemají.

-Jak tedy zjistím, jestli mi něco přišlo, nebo ne ?To mám volat každý den na poštu ?!
Může převzít balík někdo, kdo bydlí na stejné adrese přičemž zaměstnanci(roznašeči) pošty ví, že tam nebydlím ?

Balík většinou příjde do 30. dnů, dnes to je 44dnů a nikde nic.
Díky.

Obecně k obyčejným zásilkám.
Tyto jsou poštou (a lhostejno, zda v ČR nebo v zahraničí) přijímány bez stvrzení podání, bez přidělení podacího čísla. Na své cestě nejsou jakkoli sledovány, evidovány. Stejně tak při dodání, vydá se to prostě tomu, kdo si přinese výzvu. Nebo, jestli to jde, se to hodí do schránky. Opět - bez jakékoli evidence. A hlavně, to je důležité, za ně pošta neodpovídá. Zní to hloupě, ale je to tak. Ztratilo se to? Hm. Tím to hasne.
Obyčejná zásilka, pokud nejde dát do schránky se má doručit někomu doma (zazvonit). Když nikdo není, tak se to uloží na poště a do schránky se dá oznámení. To vše za předpokladu, že je adresát uvedený na schránce. S tím se jde na poštu, předloží se to a zásilka se vydá. Bez podpisu, bez evidence.
Ty na své adrese (resp. na té, kam chodí ty zásilky) nebydlíš? Máš tam označenou schránku? Jestli ne, tak ti to pošlou zpátky odesílateli a je to. Opět - bez evidence.
Důležité věci se mají posílat doporučeně nebo jako pojištěné balíky.