Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Česke občanstvi

Zdravím, mám kamarádku máš VN občanstvi je ji 20 let, v Čechách se narodila a žije tu celý život. Česky umí perfektně jako my má i českou základní školu a střední s maturou. Poprosila ma ě ať se zkusím optat jak to je s žádostí o česke občanstvi byl jsem se zeptat na magistratu hlavniho města prahy kde mi řekli že stačí český rodný list a dojít si na uřad v mistě trvaleho pobytu chtěl bych se jen ujistit zda to stačí? Z doslechu vím že od 1.1 mají být změněné zákony ohledně tohohle že to pak bude velice složité získat

Děkuji předem za odpověď

jo tento článek jsem našel taky, já se jen chtěl ujistit zda ji ten ordný list bude stačit pněvadž jsem spolu byli za prvnikem "" a ten nám tma hodinu a půl vykládal tisice problemu co a jak proč nejde co a jak se musí a slečna si musela sepsat cca A4 papír uřadu který musí oběhat a vyzvednout papiry .. pak jsem se jen tak mimořeč zeptal rodičů a dozvěděl jsme že by měl stačit rodny list a díky tomuhle članku sem si to jaksi potvrdil... ale po rozhovru stím právnikem se raději zeptám ještě dalších lidi