Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Učitelka zamkla syna do šatny - co ji hrozí?

Dobrý den, učitelka jenž má mého syna na tělocvik ho během hodiny zamkla do šatny za nevhodné chování, kde byl až do konce hodiny bez dozoru. Chci se zeptat jestli lze podat trestní oznámení, případně jaký hrozí učitelce trest. Děkuji mnohokrát
Změna předmětu, původně: Učitelka
lock (karel) (fleg)

Klasicka ukaza drbnutej doby...je jedno, ci to tu pisalo decko alebo nebodaj rodic, oboje je smutne. Nerad to hovorim, ale holt zlaty komunizmus;o)) (fleg)

já bych mu dal pár facek. A pokud jsi dobrý rodič, dáš mu je sám. Podávat trestní oznámení fakt není normální.

Dříve platilo, že rodiče a učitelé tvořili výchovnou frontu a děcka věděla, co si můžou a nemůžou dovolit. Když jsem dělal binec a učitel mě potrestal (ne že by to bylo často), tak jsem byl rád, že jsme to vyřešili mezi sebou a rodiče se to nedozvěděli (a ne že bych byl kdy fyzicky trestán).

Jednoduše: riskuješ, že z tvého potomka vyroste zmrd, kterého si nakonec někdo pořádně poddá a čím později, tím to bude pro něj horší.

edit: jo a nezapomeň potomkovi jasně sdělit, že učitelka je kráva. Za odměnu tě kstáru šoupne na LDNku.

Myslel jsem že když je to právnická poradna budou se tu řešit práva... A podle něho má být syn potrestán takto. Jestli to je dostatečný trest vám může bejt jedno... 10 let za vraždu taky není dostatečný trest, ale zákon je zákon. Tak poradíte mě nebo budete řešit co udělal... PS: Syna jsem už potrestal po svém.

No jasně. V klidu za tou učitelkou jděte a ať vám řekne co bylo nebo nebylo.
Soukromý názor - asi ho do té šatny nezavřela jen tak z prdele, synátor asi musel dělat docela bordel. Též si myslím, že když před synátorem dáte najevo, že učitelka dělala něco co neměla (což řečí školního řádu apod. asi ano) a pěkně si jí podáte, tak výsledný efekt bude přesně opačný. Syn akorát zkusí, co si může dovolit a kam až může zajít. Ve finále se to akorát obrátí proti vám. Ale - váš syn, vaše výchova.

My jsme měli na základce učitele, o tom se povídalo, že si dva uličníky asi takové jako tvůj syn pozval do kabinetu a dal jim vybrat: Buď dvojka z chování nebo výprask. Nechtěli si kazit vysvědčení. Dnes je moderní doba, stěžuj si na tu učitelku u ombudsmana nebo přímo v Bruseli.

Když budu mít právníka tak to bude odůvodnovat on a né já... Myslel jsem že je to právnická poradna, tak tady lidi něco ví o právech. A moc.. strašně... prosíííím... přečti si nadpis :) Navíc zvažuji podání trestního oznámení, na to nepotřebuju právníka né?

§ 28

Přestupky na úseku sociálních věcí

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo úmyslně zničí, poškodí, pozmění nebo zneužije průkaz osoby se zdravotním postižením, nebo poruší jinou povinnost stanovenou zákonem na úseku průkazů osob se zdravotním postižením.

(2) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu až do výše 20 000 Kč.

Jasně. Úkoly už máš hotové? Ať je neděláš v neděli večer.

Přestupku se dopustí ten kdo (c) ponechá nezletilé dítě bez náležitého dozoru přiměřeného jeho věku, rozumové vyspělosti... A tím jej vystaví nebezpečí vážné újmy na zdraví, (d) ponechá nezletilé bez náležitého dozoru přiměřené jeho věku, rozumové vyspělosti. A v důsledku toho mu způsobí újmu na zdraví jíné osobě nebo škodu na cizím majetku. Za přestupek podle (c-d) lze uložit pokutu do 10 000kč.

Tak hele. Pokud to budeš hrotit, tak možná tu učitelku vyhodí. Já ji neznám, třeba je to fakt kráva a nic jiného si nezaslouží. Ale ty v té škole získáš pověst kverulanta a pokud někdo bude mít zase s tvým synem problém, počítej s tím, že tě budou volat třeba do zaměstnání, abys HNED přišel do školy a ten problém řešil, oni už se budou bát. To chceš?