Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybílení bytu po úmrtí

Ahoj,

potřebovala bych poradit. V rodině došlo ke smrtelnému úrazu - jedná se mi o to, že určitá část rodiny cca 2 dny po úmrtí naletěla do bytu zemřelého a kompletně celý ho vyklidila a věci dali někam na svoji zahradu. Jedná se mi o to, zda tím něco (případně co) porušili? Protože teď je sháňka po firemních dokladech zemřelého, které samozřejmě nikde nejsou. Navíc, nikdo neví, co od tam vzali - zda tam neměl peníze a jiné cennosti, které by správně měly jít do dědictví ...
Lze toto vniknutí do bytu zemřelého nějak napadnout?

No, abyste se nedivili, pokud půjde o nějaké větší peníze, tam jde morálka stranou. A když navíc po tom povedeném příbuzném měl jít exekutor, tak aby se k vám taky nepozval na kafe. Rozhodně zajít za nějakým schopnějším advokátem.
Adresu jste mohli znát a 200 km není žádná vzdálenost. A mohli jste mít i klíče od toho bytu. Navíc ten příbuzný si u vás mohl nějaké peníze ulít a dokazujte někomu, že to není pravda. Pokud byste byli jako dědici, asi (to by vám řekl ten advokát) byste dědili i dluhy co tam určitě budou, když se o něj zajímal exekutor.
A píšete, že došlo ke smrtelnému úrazu. Nepomohl mu někdo pod kytičky?

byl to otec našich dětí - takže děti jsou dědici.... Nicméně klíče od jeho bytu děti nemají...

A píšete, že došlo ke smrtelnému úrazu. Nepomohl mu někdo pod kytičky?

to vyšetřují teď policajti, ale byl to pracovní úraz, tak asi ne - už se jen čeká na výsledek pitvy....

jde o to, že protistrana všechno vyházela na svoji zahradu - ale je fakt, že už jsou to dva měsíce a na té zahradě už nic nemusí být :-(
Tak ted jsi nás lehce proděsil, asi bude nejlepší to na ty policajty nahlásit co nejdříve, že?

Jinak zemřelý si u nás prachy určitě neulit, bo nám dlužil na alimentech cca 100tis :-(

Hlavně je dost zajímavé, že ani v bytě ani u sebe neměl ani korunu - jak jsem psala, účet neměl, tak asi žil jen ze vzduchu nebo co - přitom vím, že vydělával celkem dost

Pribuzni previedli ukažkovu dokonanu kradež,treba to normalne oznamit na policiu ako klasicku kradež,veci po zomrelom možu zobrat až po dedičskom konani,ked sa sudne rozhodne,čo kto pravoplatne zdedi a može si legalne zobrat ako pravoplatne uznany zdedeny majetok.....dedia sa aj dlhy,takže predmetom dedičskeho konania bude aj dlh a s nim spojena exekucia,takže v niektorych pripadoch je lepšie a vyhodnejšie sa dedičtva vzdat,hlavne pokial dlh je vyšši ako hodnota dedičstva ,to si treba dopredu prekonzultovat s advokatom,ktory presne zisti celkoy hnutelny a nehnutelny majetok a dohlada a vybavi všetko potrebne v konkretnom pripade......v prvom rade treba skontaktovat nejskeho advokata a podat trestne oznamenie na tych,ktori svojvolne ukradli a nakladali s majetkom,ku ktoremu ešte nemaju pravoplatne uznane vlastnicke prava.........