Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce - dokazování vlastnictví

Dcera má přítele, na kterého je exekuce. Oni spolu bydleli v podnájmu, ale jelikož mu exekutor sedí na účtu, tak se dcera vrací k nám, protože nemají na společné bydlení.
Jedná se mi teď o to - dceřin přítel u nás bydlet trvale nebude, ale je celkem pravděpodobné, že u nás bude trávit většinu času + i zde občas přespí.
Může nás na tomto základ navštívit jeho exekutor a zabavit naše věci?
Pokud ano - jak se dokazuje, že ty věci jsou naše, když už záruční lhůta prošla a my jsme tím pádem vyhodili účtenky?

Danevo, nejste povinna povolit příteli Vaší dcery pobyt ve Vašem bytě.

Nedoporučuji, aby přítel Vaší dcery u Vás trávil většinu času
a aby u Vás častěji přespával. Dovolte max. ojedinělé návštěvy.

Exekutor je povinen zajistit splacení dluhu věřiteli.
A exekutor je oprávněn jít kamkoliv, kde se domnívá,
že má povinný nějaký majetek.

I kdybyste ke svému majetku měla podklady (kupní smlouvy či účtenky na své jméno),
může exekutor Váš majetek odvézt a Vy byste situaci musela řešit vylučovací žalobou.

Vím, že se snažíte pomoci dceři, ale jestli Vám exekutor zabaví majetek,
můžete se do potíží spolu s ní dostat i Vy.

Já bych do toho rozhodně nešla.