Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdo platí pojištění?

Dobrý den,
v současné době mám na několik měsíců přerušené studium a jsem veden na ÚP. Od půlky ledna však již opět budu studentem, tak se chci zeptat, jak je to s pojištěním - kdo za mě lednové pojištění bude platit - škola nebo pojišťovna (přes ÚP)? Je nějaké datum v měsíci, ke kterému se pojištění započítává nebo tak něco?

Děkuji za odpověď a radu. :)

Zajděte včas (do 8 kalendářních dnů) nahlásit
a doložit zdravotní pojišťovně změnu
(ukončení evidence na ÚP a začátek studia).

Za prosinec i leden uhradí zdravotní pojištění stát
(ÚP ani školy zdravotní pojištění nehradí).