Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak postupovat při celním zadržení?

Ahoj,
Pomocí aplikace od České pošty sledování zásilky jsem zjistil, že moje zásilka ze zahraničí byla celně zadržena.

Přesněji takto:
Zásilka dne 11.12.2013 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 27.12.2013 převzata vyměňovací poštou 220 00 - Praha 120.
Zásilka je od 27.12.2013 ve stavu přípravy k celnímu řízení.
Zásilka uložena dne 28.12.2013 na poště 220 00 - Praha 120, důvodem je "vyclívací pošta".

Chci se zeptat, jestli celní záležitosti mohu dělat udělat např. s PPL nebo jinou společností? Protože u České pošty se platí zbytečné poplatky. Jestli ano, kterou společnost byste mi doporučili a co proto musím udělat?
Děkuji za odpověď

Teď už nic. Máš to na poště, musíš přes poštu. Manipulační poplatky platit nebudeš, pokud si tam zajedeš a osobně to vyřídíš. Pak zjistíš, že tu stovku bylo asi lepší oželet. Clo a DPH budeš platit u každé společnosti. Já si to vcelku v pohodě s poštou vyřizuju přes internet.