Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamace provedene prace na vozidle

Dobry den, pred 4 mesici nechal sem auto v autoservisu na opravu motoru -odstraneni uniku chladici kapaliny z motoru. Pristi den sem to auto vedel jak je rozebrane tak sem se rozhod že aby tam dali nove rozvody motoru jelikož nevedel sem v jakem jsou stavu. Opravili to za 50000kč. Pri vyzvednuti auta ze servisu auto blbe startovalo tak sem řikal že to ne beru at si to opravej že to pred tim startovalo. Rozebraly zase celi rozvody a nastavovali čerpadlo ve finali mi řekli že čerpadlo je v haji. Ihned prišti den odvez sem to auto v jiny autoservis kde vymenili klapku ktera drži naftu aby ne padala s filtru do nadrže. S praci to stalo 800kč a startuje to krasne. Najezdil sem za 4 mesice po te oprave asi 4000 km a včera sem jel z Prahy do Popradu(asi 500km) a tam mi odešly rozvody kteri mi davali jako nove. Nevim jestli je to tou praci nebo chyba materialu ale je vidět že napinaci kladka je volna. Tak volal sem u servis co vsechno muze bejt tak prej ten motor muze byt na vyhozeni pokud tem remen preskočil a taki nemusi to byt. Dopadlo to tak že za odtah do Prahy sem zaplatil 600 euro. Majitel servisu kde to auto opravovali řika pokud to je jejich chyba tak to opravi ale za odtah nic ne zaplati. Ale ja veřim ze tu chybu jejich neuzna jelikož ta oprava bude stat dost penez. Poradte jak mozu postupovat a co muzu pozadat od servisu-jake odskodne. Jinak mam učtenky co sem platil za opravy a v servisni knihe mi napsali že dalsi servis mam za 120000 km, a ujel sem 4000. Diky za odpovedi. Hezky den

podle §653 a 655 40/1964 sb je zodpovědný v rámci reklamace, která je 6 měsíců od opravy i za ostatní závady, které se v daném období objeví a dle §421 občanského zákoníku máte právo na náhradu škody spojené s projevenou vadou
Chápu to tedy jako i odtah. Kúli to mu by měl být servis pojištěný.

zrovna řeším reklamaci repasivaného alternátoru s nutností odtahu. Tak jsem zvědavý, jak dopadnu