Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvodný inzerát

Dobrý den,
na internetovém portálu pc.bazos.cz, jsem objevil inzerát s grafickou kartou. Jelikož jsem o ni měl zájem, s dotyčným jsme se domluvili na zakoupení a zaslání poštou na dobírku. Předem jsem tedy uhradil platbou na účet částku 150Kč na dobírku a při převzetí na poště 1850Kč. Doma jsem posléze grafickou kartu otestoval na 3 PC a nefunguje ani na jednom, tudíž šlo zřejmě o podvod. Prodávajícímu jsem odeslal e-mail a čekám na odpověď. A teď otázka... pokud půjde o podvod a prodávající nebude odpovídat/nebude chtít vrátit peníze, mohu se nějak bránit? Mám e-mailovou korespondenci, screenshoty inzerátu a jméno, bydliště, č. bankovního účtu dotyčného.

Děkuji moc za případnou pomoc.

O podvod by se jednalo jenom v případě, že by to prodával už s vědomím, že je karta nefunkční. A i kdyby to tak opravdu bylo, tak to bude dost obtížně dokazatelné.
Určitě bude tvrdit, že karta byla před odeslání funkční a že se s ní něco muselo stát až po doručení.

kéž by to bylo montáží... jako zasunou do pci 16x + připojit 2x6pin není zase tak složitá věc. Když se na kartu podívám zblízka, tak se to asi nějaký tele snažilo rozebrat, protože jsou odřeny packy u krytu karty jedna je dokonce ulomena ...